„Kavčanin” izrešetan u centru Podgorice * Milo statista u Berlinu, Duško u DPS-u * Dogovor opozicije obaveza a ne stvar izbora * Doći će do loma piste u Tivtu * Vjera u vječno ljudsko dostojanstvo * Knežević objavio partijski logo *  Više nema ko ni da štrajkuje

Nacrt zakona o slobodi vjeroispovijesti više je ličio na revolucionarni poziv za gonjenje Crkve i pljačku njene imovine.

U zatvor došao policajac da radi kao čuvar, pa ga šef upozorava na zatvorenike da su jako neposlušni. A on će na to:

- Dragi putnici, stigla je jedna dobra i jedna loša vijest. Šta želite prvo da čujete?
- Hoćemo prvo dobru vijest!
- Film o nama dobiće 11 Oskara.

Sport - datum: 2019-04-28 „FENJERAŠ” MORNAR PRIMIO PET GOLOVA OD PETROVCA
Šest golova na Starom aerodromu Igrali pošteno 20 minuta
Nezahvalno je bilo juče biti navijač Mornara na Starom aerodromu. Odavno su se Barani pomirili da sledeće sezone neće gledati svoj tim u Prvoj ligi, ali su im njihovi igrači juče servirali novo poniženje. Djelovali su nezainteresovano, praktično su se pomjerali kolegama iz Petrovca, pa je pukla „petarda”. Oni najvatreniji fanovi kluba sa Topolice nisu izdržali. Na poluvremenu su optužili fudbalere i članove uprave za nečasne radnje, takozvano štelovanje rezultata. U Fudbalskom savezu Crne Gore, na čijem terenu je i odigran ovaj meč, bi se možda trebali pozabaviti ovim, a svakako se moraju zapitati da li ubuduće treba dozvoliti nastup u elitnom rangu ekipama koje nemaju svoj stadion, koje ne mogu predstavnicima medija obezbijediti ni zapisnik prije utakmice, niti očistititi stolice u loži, koje izgledaju kao da ih je donijela pješčana oluja. Kakav je kvalitet fudbala na utakmicama Mornara najbolje su svojim kritikama presudili navijači, a neće biti ništa čudno ako ocjenu kvaliteta i regularnosti „upiše” i UEFA.

Odigrali smo korektno i pošteno prvih 20–30 minuta. Šta se kasnije dešavalo ne znam. Jednostavno smo pali. Možda je pitanje i motiva, jer smo ispali, a Petrovac se bori za izlazak u Evropu, polufinalista je Kupa i veoma dobra ekipa – rekao je šef stručnog štaba Barana, Igor Raičević.

Mornar je na opšte iznenađenje svih na stadionu prvi poveo. Vuk Martinović je poveo kontru, ubacio loptu u prostor Dejanu Račiću, a brzonogi napadač je prebacio preko istrčalog Stefana Popovića u mrežu. Međutim, tek što su Petrovčani krenuli sa centra, Miloš Kalezić je na desnoj strani uposlio Borisa Kopitovića, koji je po zemlji pogodio suprotni ugao gola i izjednačio na 1:1. Snažni napadač je potpuno preokrenuo rezultat pet minuta kasnije, kada se nakon karambola u kaznenom prostoru komšija našao na lijevom ćošku peterca i podigao loptu u desne rašlje. U četvrtom minutu drugog poluvremena Pjeter Ljuljđuraj je pao u šesnaestercu nakon duela sa rezervistom „fenjeraša” Borisom Merdovićem. Sudija Dragan Mijušković je pokazao na bijelu tačku. Iskusni Benjamin Kacić je bio siguran egzekutor najstrože kazne. Isti igrač je tri minuta kasnije spoljnim dijelom stopala asistirao preko odbrane „domaćih” Marku Kažiću, a ovaj loptu kroz noge golmana Luke Raičevića poslao u mrežu. Tačku na bruku Mornara stavio je Kalezić u 84. minutu, preciznim udarcem sa oko 18 metara u donji desni ugao gola.

Konstantno loše počinjemo utakmice u poslednjih nekoliko kola i kao da treba prvo da primimo gol da bismo zaigrali kako treba. Preokrenuli smo rezultat do poluvremena i kasnije ubilježli ubjedljivu pobjedu. Nemamo mnogo vremena za odmor. U srijedu nas očekuje revanš polufinala Kupa sa Lovćenom. Imamo povoljan rezultat iz prvog meča i nadamo se prolasku u veliko finale – rekao je dvostruki strijelac Boris Kopitović.

N.J.

Mornar - Petrovac 1:5 (1:2)
Teren kampa FSCG na Starom aerodromu. Gledalaca: 80. Sudija: Dragan Mijušković (Nikšić) – 2. Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) – 2, Veselin Đuranović (Podgorica) – 2. Strijelci: Račić u 33. za Mornar, a Kopitović u 34, 39, Kacić u 50. iz jedanaesterca i Kalezić u 84. minutu za Petrovac. Žuti kartoni: Klikovac, B. Merdović, Martinović (Mornar).

MORNAR: Raičević 0, Vujošević 0, Marković 0, Vojvodić 0 (od 46. Barjaktarović 0), Martinović 1, Kalačević 0 (od 46. B. Merdović 0), Brnović 0, Klikovac 0,5, L. Merdović 0, Bušković 0 (od 55. Puljiz 0), Račić 1.

PETROVAC: Popović 1, Vujović 1, Mikijelj 1,5, Pajović 1,5, Kajević 1, Kalezić 1,5, Vuljaj 0,5 (od 46. Kacić 1,5), Kažić 1,5, Tačibana 1 (od 46. Ljuljđujaj 1,5), Muharemović 0,5 (od 71. Đurđević 1), Kopitović 2.

IGRAČ UTAKMICE: Boris Kopitović (Petrovac) – 2.